1. Izplāno dienu iepriekšējā vakarā

Pabeidz darba dienu pārskatot paveikto un saliec uz papīra uzdevumus nākamajai dienai. Saraksts, kurā nosvītrot paveikto, dod psiholoģisku piepildījuma sajūtu un motivē ķerties klāt nākamajam uzdevumam.

2. Sakārto savu darba vidi

Savāc izmētātos papīrus un 3 dienas veco kafijas krūzi aiznes un izmazgā. Kārtīga darba vide ļaus vieglāk koncentrēties uzdevumiem.

3. Iemācies pateikt “Nē!” neplānotiem uzdevumiem

Ja gribi būt produktīvs un paveikt iecerēto, Tev jābūt kategoriskam pret pēkšņiem piedāvājumiem un aicinājumiem. Ja tas nav saistīts ar šīs dienas uzdevumiem, saki “Nē” un apsver to iekļaut rītdienas uzdevumu sarakstā.

4. Lielus uzdevumus sadali mazākos

Bieži pirms lieliem darbiem mēs mēdzam vilcināties. Lai lietas virzītos uz priekšu, sadali uzdevumu vairāko mazos uzdevumos un ķeries klāt pirmajam.

Jebkurš ceļš sākas ar pirmo soli!

5. Izslēdz sociālo tīklu paziņojumus

Nekas tā neizsit no sliedēm, kā paziņojumi mobilajā telefonā. Apklusini Facebook, Instagram, Whatsapp. Ievies kārtību apskatīties telefonā reizi stundā vai pēc kārtējā paveiktā uzdevuma.

6. Zini, kad dalīties ar savu laiku

Jo vairāk Tu sasniegsi, jo zinošāks būsi, jo vairāk cilvēki gribēs Tavu laiku. Palīdzēt ir labi un apsveicami, tomēr, izvērtē, kad un cik daudz vari šo laiku veltīt.

7. Izmanto brainstormingu

Reizi dienā atvēli laiku nelielai smadzeņošanas sesijai vienatnē vai ar kolēgiem. Cilvēks lieliski māk ierakties ikdienas darbos tā, ka pēc diviem gadiem atrodas turpat. Lai virzītos uz priekšu, ir jāpaskatās uz visu no malas, jāģenerē jaunas idejas un jāattīsta vīzija.

8. Organizē digitalos failus

Tā pat kā darba galdam un kabinetam, arī digitālai darba videi jābūt sakārtotai. Sakārto datora darbvirsmu(desktop) un izdzēs liekos failus.

9. Klausies audio grāmatas un podkastus

Katra minūte ir dārga. Labs risinājums kā ekonomēt laiku un uzņemt jaunu informāciju ir klausīties audiogrāmatas. Pārvērt savu ikrīta skrējienu vai izbraucienu ar velo par izglītošanās brīdi.

10. Uzturi veselīgu dzīvesveidu

Ak jā, veselā miesā vesels gars. Ēd veselīgi, guli kārtīgi un pasporto. Tad arī darbā būsi produktīvs.

Vēlies izteikties?