Uzņēmēju dzīvesveids šķiet tik iekārojams – brauc kur un kad grib, pārvalda finanses un saka citiem, ko darīt. Bet no malas vienmēr viss izskatās labāk un vieglāk. Uzņēmēji katru dienu saskaras ar problēmām un pieņem smagus lēmumus.

Apskatīsi 5 lietas, par kurām skaļi nerunā:

Ļoti smags darbs

Īpaši uzņēmuma sākuma fāzē darba dienas var būt pat 12 līdz 20 stundu garas. Negulētas naktis, lai pabeigtu projektus laikā un darītu klientus laimīgus. Tas bieži atsaucas uz veselību vai garastāvokli.

Finanšu problēmas

Nepārtraukta naudas plūsma biznesam ir pats svarīgākais. To var pārraut klienti, kas kavē maksājumus, sodi par Valsts normu neievērošanu vai negaidīti tēriņu par salūzušiem darba instrumentiem.

Atvaļinājums

Saskaitot divus iepriekšējos punktus, skaidrs, ka atvaļinājums uzņēmējam sākuma posmā ir kaut kas līdzīgs vienradzim. Pat sestdienas un svētdienas tiek pavadītas, domājot par biznesa attīstību. Tas savukārt rada spriedzi ģimenē, jo bieži sanāk nepaspēt uz kādu svarīgu pasākumu.

Zināšanu trūkums

Kā vest grāmatvedību? Kā izveidot savu mājaslapu? Kā reklamēt uzņēmumu? Ērti, ja vari noalgot cilvēkus, kas atrisinās šos jautājumus. Bet finanšu trūkums bieži piespiež rīkoties pašam, ieguldot savu laiku, lai apgūtu šīs svešās teritorijas.

Bailes no zaudējuma

Stress, miega trūkums un citi faktori var radīt šaubas, vai tas, ko es daru, izdosies. Ja šīs šaubas nepārvar, nereti uzņēmēji padodas. Tāpēc vienmēr jābūt sevis motivēšanas sistēmai un ļoti svarīgi – atbalstam no ārpuses. Ja kāds tic Tavām spējām, tas dod papildu spēku.

Lai arī būt par uzņēmēju ir aizraujoši, realitātē viss nemaz nav tik saulaini. Pirms lēc šajā avantūrā izlasi, kā lēti pārbaudīt savu biznesa ideju!

 

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

 

Vēlies izteikties?