Epasts vai Facebook messenger, Whatsapp vai Skype – lai arī ko Tu izmantotu saziņai ar klientiem, ir pāris sīkumi, kuri Tevi var viegli izcelt uz konkurentu fona:

Atbildi

Liekas pašsaprotami, bet es esmu vairākkārt saskāries ar uzņēmumiem, kas vienkārši neatbild.

Pat tad, kad piedāvājums vai jautājums nav apspriešanas vērts, atbildi ar pieklājīgu “Paldies, bet šobrīd neinteresē” vai ko tamlīdzīgu. Manās acīs ir ļoti rupji izlasīt un neatbildēt. Tas bojā Tavu tēlu.

Atbildi uzreiz

Mums vairs nepatīk gaidīt. Tāpēc ātras atbildes ir milzīgs spēks. Ja FB redzu, ka biznesa lapa “tipiski atbild dienas laikā”, meklēju citu, kas atbild ātrāk. Pat, ja vēl nezini, ko teikt, atbildi – “Paldies par ziņu, sniegšu informāciju x stundu laikā.”

Ātrās atbildēs ir milzīgs spēks

Turi doto vārdu

Atsaucoties arī uz iepriekšējā punkta pēdējo teikumu – ja apsolīji, dari visu, lai solījumu turētu. Un te nav runa par “soli mazāk, izdari vairāk”. Vienkārši turi doto vārdu. Tas ir tik vienkārši.

Lieto korektu valodu un pieturzīmes

Jā, zinu, ka nav laika pārlasīt sevis rakstīto, pārbaudīt, vai tev uzrakstīji ar lielo “T”, nepieļāvi vārdos kļūdas un pirms palīgteikuma ieliki komatu. Bet veltot šo minūti sava rakstītā revīzijai, Tu vari atšķirties.

Esi ieinteresēts

Tev ir jārada sajūta, ka vēlies sadarboties un klients tiks aprūpēts. Strupas atbildes nerada sajūtu veiksmīgai sadarbībai. Centies uzrakstīt vairāk par vienu vārdu un uzdod papildus jautājumus.

Piedāvā risinājumu

Arī tad, ja tas nozīmē iedot konkurenta kontaktus. Nevis – “Mēs nevaram palīdzēt”, bet – “Mēs varam to, to un to, bet šis nav mūsu pakalpojumu klāstā. Lūdzu, pamēģiniet sazināties ar kompāniju X. Iespējams, viņi Jums varēs palīdzēt.”

Pirmais iespaids ir paliekošs

Sen zināma gudrība vēsta, ka pirmais iespaids ir ļoti paliekošs. Šī elektroniskā saziņa ir klienta pirmais iespaids par uzņēmumu. Ja izdarīsi labu darbu tagad, tas atmaksāsies ar uzviju!

Veiksmi saziņā!

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?