Vienmēr, kad ir ierobežots budžets, jākļūst mazliet kreatīvam. Turklāt ne jau instrumenta cena dod kvalitāti, bet gan tā lietotājs – viņa talants un zināšanas. Eltons Džons uz vislētākajām klavierēm nospēlēs labāk kā es uz 20’000€ vērtām (es godīgi nezinu, cik maksā dārgas klavieres. 100’000?). Neesmu es profesionālis, ne klavierspēlē ne fotogrāfēšanā, bet, ievērojot šos padomus, man izdevās pamatīgi uzlabot bilžu kvalitāti:

Telpa

Viss atkarīgs no Tava produkta, bet Tev būs nepieciešama tīra telpa bez liekām mēbelēm vai kontrastējošiem paklājiem. Vēlams pietiekami liela, lai vari gana atkāpties un iekadrēt objektu.

Gaisma

Es nevaru uzsvērt pietiekami, cik gaisma ir būtiska. Turklāt vēlama ir tieši dienas gaisma bez tiešiem saules stariem. Meklē bildēšanas vietu tuvu logam, lai logs būtu sānā nevis aiz objekta.

Gaismas “atsitējs”

Balts, liela izmēra priekšmets, kas atsitīs gaismu un izgaismos produkta otru pusi. Der balts kartons vai plastmasas gabals.

Fons

Strādās kā gaiša siena, tā kaut kas vecs un robusts. Galvenais, lai tas kontrastē ar bildējamo objektu.

Fotokamera

Lai arī mūsdienu telefoni ir ļoti spējīgi, vēlams bildes taisīt ar profesionālu kameru. Ja tomēr tāda nav pieejama, šie čaļi māk pastāstīt, kā tās lietas darāmas ar iphone.

Leņkis

Pagooglē sava objekta bildes un aplūko kādos leņķos to vislabāk iemūžināt. Iespējams, mazliet pietupjoties vai tieši no augšas, kadrs izskatīsies vislabāk.

Asums

Izmanto statīvu (tripod) un tālvadības pulti vai taimeri, lai neizkustinātu fotokameru bildes uzņemšanas brīdī. Tā attēls būs ass un kvalitatīvs. Starp citu, telefonam kā tālvadības pults strādā tā skaļuma regulēšanas pogas austiņās.

Aksesuāri

Dažādi priekšmeti, kas komplimentē galveno objektu. Šallei blakus var būt izbērtas dzērvenes un krūzīte kūpēt tēja. Iedvesmojies meklējot sava produkta nosaukumu www.etsy.com vai www.pinterest.com

Sajūtas

Mums cilvēkiem patīk sajust un iedomāties, tāpēc Tev ar bildi ir jārada sajūtas, jāstāsta stāsts. Piemēram, šeit fotosesijā ar manu klientu nolēmām, ka produkts jāataino vidē, kurā tas tiks lietots.

Apstrādes programma

Lieliski, ja esi apguvis PhotoShop vai citu jaudīgu programmu. Ja ne, izvēlies iebūvēto windows photo programmu, kas pieejama sākot no 7 windows versijas, spied edit un veic uzlabojumus. Visbiežāk prasīsies apgriezt bildēm malas, pamainīt kontrastu un varbūt izgaismojumu.

Izmēģini un pastāsti kā Tev sanāca. Ar prieku apskatīšu Tavas bildes un uzklausīšu Tavus komentārus. Īpaši interesanti, būtu dzirdēt, ko par šo saka profesionāls fotogrāfs.

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?