“Es arī gribētu, bet…” šo nākas dzirdēt regulāri. Visbiežāk, cilvēki domā, ka grib, jeb, kā teica man pazīstama fitnesa trenere – “grib gribēt”.

Ja tas Tev ir svarīgi, Tu ne tikai gribēsi, Tu pārvarēsi atrunas. Jo tikai tad, ja Tu rīkojies, lai tas piepildītos, tas tiešām ir svarīgi.

Ja nerīkojies – Tu tikai domā, ka tas Tev ir svarīgi. Kaut kāda iekšēja vai ārēja iemesla dēļ gribi, lai tas Tev būtu svarīgi, bet tas patiesībā nav.

Lai sprastu, kāpēc Tu nerīkojies, atbildi uz šādiem jautājumiem:

Kāpēc man ir izdevīgi, ka esošā situācija ir tāda, kāda tā ir?

Visbiežāk, Tev ir labums no esošā stāvokļa. Komfortzona, kurā viss ir ierasts un Tu jūties labi. Gana labi, lai tur tupētu. Tu varbūt sapņo par to kā gribi sev sešpaku, bet TV pults tik ērti ieguļas Tavā rokā… ja tā padomā, dzīve nemaz neliekas tik slikta!

No kā man būtu jāatsakās, lai sasniegtu savus mērķus?

Tev itkā ir doma par jaunu mašīnu. Bet, lai pie tās tiktu, būs jāiekrāj nauda. Tas nozīmē – jāatsakās no pasākumiem un vecā ierastā auto. Un vēl jāmeklē vietā cita. Pamatīgs čakars. Tomēr vecais auģiks uzticami kalpo jau 8 gadus. Ko tur ņemties?

Ar ko man vajadzētu sākt?

Vienkārši spert pirmo soli! Ja gribi sešpaku, aizbrauc uz sporta zāli un nopērc abonementu. Paprasi, lai Tev parāda ģerbtuves, pirmo reizi atver skapīti. Ja gribi jaunu mašīnu aizbrauc uz izmēģinājuma braucienu un sajūti jauno auto. Tas Tevi motivēs. Un, kad lietas sāk kustēties, neapstājies!

Kam es varu dot solījumu, kas mani turēs pie vārda?

Ideāli, ja Tev ir kāds draugs, kas grib to pašu. Jūs abi kopā varat iet uz sporta zāli, vai abi kopā apbraukāt auto plačus.

Ja ne, tad izvēlies cilvēku, no kura Tev būtu kauns, ja nāktos pateikt, ka esi savu plānu atmetis.

Esmu dzirdējis, ka strādā arī naudas iesaistīšana. Piemēram, pasaki draugam, ka dosi viņam 100€, ja līdz septembrim nebūsi nopircis auto.

Būtībā shēma ir elementāra:

Sāc tagad. Atmet palīgteikumu, kas seko pēc “Es gribu” un rīkojies!

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?