Ja paskatamies atpakaļ, mēs neesam tie paši cilvēki, kas bijām 5 un 10 gadus atpakaļ. Nemanāmi un pat neapzināti notiek mūsu attīstība. Viss ap mums mainās un mēs maināmies līdzi.

Tomēr ir forši atskatīties atpakaļ un teikt, ka tagad esi labāka sevis paša versija, kā biji agrāk. Lai arī tā, visticamāk, jau notiek, ir veids kā apzināti uzlabot savu ES – ceļot standartus.

Bet ko nozīmē, celt standartus?

Kad nolem piektdienas vakaros apmeklēt izglītojošus kursus nevis bārus, kad nolem ēst veselīgāk, kad pievienojies kustībai, kurai tici, kad nolem strādāt pie sava biznesa, kad atmet smēķēšanu, kad pārtrauc destruktīvas attiecības, kad … sarakstu var turpināt bezgalīgi, bet turpinājums visiem ir viens – Tu cel savu līmeni, Tu mainies un attīsties.

Katram ir savs ceļš ejams un nav pareizās vai nepareizās formulas, kamēr vien attīstība notiek. Lai sasniegtu mērķus, ir jāsaprot, kurā virzienā dodies un kāds izskatīsies galapunkts, kurā vēlies nokļūt.

Ja Tev nav mērķa, Tu nevari tur nokļūt!

Ja ik pēc pus gada apsēdīsies un padomāsi, kurās jomās vari celt savus standartus, Tu būsi pārsteigts, cik ļoti strauji Tava dzīve mainīsies.

Par piemēru, es pirms pāris gadiem no savas ikdienas pakāpeniski izslēdzu jaunāko ziņu lasīšanu un TV skatīšanos, tad par 90% samazināju laiku, ko pavadu sociālajos tīklos, tā vietā lasot kādu noderīgu grāmatu vai biznesa blogu. Tas palīdzēja man novērtēt savu laiku un aptvert iespējas, kādas mums ir visapkārt.

Tāpat zinu jau nākamos soļus, kuros man jāattīstās un jāceļ līmenis – fiziskā un garīgā veselība. Ir jāsāk nodarboties ar sportu un jāmācās pašdisciplīna. Iespējams jāapgūst meditācija. Par pēdējo vēl plānoju pētīt sīkāk un gan jau nenoturēšos un savu “pētījumu” arī apspriedīšu šeit.

Man nav atbildes uz visiem jautājumiem, es nezinu, kas ir dzīves jēga, bet zinu, ka jēgpilna un plānota attīstība, man dos kontroli pār savu nākotni. Es zinu virzienu, kurā gribu doties un zinu kāds cilvēks, vīrs un tēvs vēlos kļūt.

Manuprāt, ir ļoti svarīgi to apzināties. Kad kopbilde ir Tavā acu priekšā, ikdienas sīkumi vairs nešķiet tik lieli un pārdzīvojumi par tiem vieglāk norimst.

Ar skaidru kopbildi ikdienas problēmas šķiet sīkumi

Ja “celsim augstāk nevis rokas, bet līmeni”, ar mums viss būs OK!

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?