Bieži dzirdu, un arī pats lietoju, frāzi “man nav laika”.

Tomēr visbiežāk pie vainas ir nevis laiks trūkums, bet nepareizi sastādītas prioritātes. Pārāk daudz pieradumi, kas vistiešākajā veidā ir laika zagļi.

Lai atrastu laiku un atgūtu par to kontroli, pamēģini šo vienkāršo triku:

Monitorē savu laiku visas dienas garumā

Ziņas un sociālie tīkli

Cik laika pavadi ritinot Instagram un Facebook ziņu plūsmu? Cik laika pavadi skatoties TV? Cik laika lasi internetā ziņas? Cik pēc tam pavadi, lasot komentārus un pats komentējot?

Amerikāņiem ir apzīmējums fear of missing out. Tulkojas kā bailes palaist kaut ko garām. Tas ir visbiežākais aizsēdēšanās internetā iemesls.

UK nobalsoja par Breksit, ASV ievēlēja Donaldu Trampu par prezidentu.

Un? Tavā dzīvē no tā nekas nemainījās.

Atmest ziņu un regulāru sociālo tīklu lasīšanu ir ātrākais veids iegūt laiku.

Attālums līdz darba vietai.

Cik ilgi pavadi sēžot mašīnā? Katru dienu zaudēt stundu laika, stāvot sastrēgumos, ir absurds. Pārvācies tuvāk, vai strādā no mājām.

Kafijas un sarunu pauzes

Nē, es neiesaku pārstāt dzert kafiju vai pārstāt komunicēt ar kolēģiem. Kā sākumā rakstīju, tikai monitorē. Ja viss ir normas robežās, kāpēc ne? Nelieli restarti dienas gaitā ir veselīgi.

Datora vilkšanās.

Lai nu ko, bet šo izturēt es varu vismazāk. Cik laika Tev paiet, gaidot, kamēr dators kaut ko izdomās? Varbūt ir pienācis laiks, to uzlabot vai nomainīt.

Parastā cietā diska nomaiņa uz SSD vai operatīvās atmiņas (RAM) palielināšana, bieži vien ir viss, kas vajadzīgs, lai iegūtu vērtīgas minūtes un mierīgu prātu.

Hobija lietas

Man ļoti patīk hokejs. Es vienmer skatos izlases spēles un pat pats savā laikā to spēlēju. Sports un hobiji ir ļoti svarīgi un nepieciešami. Tomēr bieži vien mēs hobija dēļ tērējam daudz lieka laika. Mans draugs, kura hobijs ir makšķerēšana 2h dienā pēta internetā vizuļus…un protams sūdzās, ka viņam nav laika! 🙂

Auto uzturēšana.

Ja vien iespējams, atsakies no privātā auto. Laiku diez vai ar šo ietaupīsi (ja nerēķinam braukšanai uz servisu iztērēto), bet naudu gan.

Tēriņi nav tikai paša auto pirkšanas vērtība, kas ar katru gadu sarūk, bet gan apdrošināšana, ceļa nodoklis, ziemas/vasaras riepas, logu šķidrumi, apkopes un remonti, kas apēd daļu no Taviem ienākumiem. Ja dzīvo Rīgā, ērti un salīdzinoši lēti vari pārvietoties ar taksi vai nomāt auto no Carguru.lv.

Šāds dienas patērētā laika izvērtējums, iezīmēs, kur iespējams piekikt un kur atņemt. Mums katru dienu tiek dotas 24 stundas, kuras neatgriezeniski iztek. Velti savu laiku svarīgām aktivitātēm, pavadi brīvos brīžus ar ģimeni vai plāno savu biznesu. Dari to, kas Tevi iedvesmo un baudi dzīvi!

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?