Neesmu skatījies multiplikācijas seriālu Futurama, bet, cik zinu, runa ir par diezgan tālu nākotni. Es tik tālu neredzu. Bet redzu, ka mūsu, līdz šim zināmā, pasaule mainīsies. Piedevām tik radikāli, ka daži ies dzīvot mežā un dibinās pirmatnējās ciltis. Nu labi, varbūt ne tik traki.

Tavu darba vietu aizvietos uz servera sēdoša programma, kas strādās 24h diennaktī bez pīppauzēm un kritumiem produktivitātē, turklāt, tas darba devējam izmaksās lētāk, kā uzturēt kafijas automātu biroja virtuvē.

Iegūt augstāko izglītību nebūs vērts, jo Tavs asistents(tā viņus sauks pirms tie Tevi aizstās) šādu 4 gadu kursu būs spējīgs iemācīties pāris stundu laikā.

Automašīnas brauks pašas un piederēs koncerniem nevis privātiem indivīdiem. Tev personīgi aizliegs stūrēt auto, jo pēc statistikas Tava attrašanās uz ceļa būs 10x bīstamāka, kā autopilota vadīta auto.

Daži oponēs sakot, ka mākslu jau šīs datorprogrammas nemācēs radīt. Bet cik sarežģīti mašīnai, kas īsā laikā spējīga apgūt prātam neaptveramu datu apjomu, būtu iemācīties, kas cilvēkam patīk un radīt uzlabotas replikas? Piemēram, mūzikā. Noklausamies pēdējos mūzikas topus, atrodam dziesmās vienojošos elementus, izdaram secinājumus, gatavs. Ticu, ka populārākie mākslinieki jau tāpat šādi rada savus grāvējus. Protams, vienmēr būs dziedātāju harizma, kas strādās kā mārketinga ierocis. Grūti iedomāties, ka datorprogramma varētu aizvietot Beyoncé muzikālos dotumus, vai ne?

Varbūt augstāk rakstītais Tevi biedē, bet patiesībā tam vajadzētu Tevi sajūsmināt.

Iedomājies, kā attīstīsies drošība uz ceļiem, ja nebūs cilvēka izraisītu kļūdu, veselības aprūpe, kad būs apgūtas nanotehnoloģijas, tiesu sistēma, ja virtuālie advokāti būs zinošāki un datorzvērinātie nepieļaus kļūdas vai emocionālus lēmumus, nemaz nerunājot par izklaides industriju. Domāju, ka Virtuālās realitātes brilles, aizstās mājās pie sienas pieskrūvētos platekrāna televizorus.
Kāds Marks C. no paliela sociālā portāla par virtuālo realitāti saka: “Iedomājies baudīt basketbola spēli itkā sēdētu pašā laukuma malā vai piedalīties lekcijā, kuru vada pasaulē labākais profesors, vai saņemt ārsta konsultāciju, sēžot uz sava dīvāna.” Viņa statuss gan neļauj, bet es varu piemetināt aizdomāties, ko virtuālā realitāte un nākotnes tehnoloģijas izdarīs ar porno industriju. Un datorspēles tiks paceltas pavisam citā līmenī. Filozofējot par šo tēmu, visticamāk, varētu sarakstīt paprāvu grāmatu.

Bet cilvēks, dabīgi, parsīs – kas tad būs ar mani? Ko es darīšu, kur strādāšu?

Homo sapiens droši vien darīs to pašu, ko jau gadiem ilgi ir darījis – pielagosies! Ko darīja cilvēki, kurus atlaida, kad mašīnbūvē bija tehnoloģiskais lēciens? Arī tad visi satraucās un daudzi arī palika bez darba, bet dzīve neapstājas. Tai ir vienalga, kā Tu jūties! 

Runā, ka 60% no profesijām, kas būs pēc 10 gadiem, vēl pat nav izgudrotas. Un tam var piekrist, jo neviens 2006. nebūtu iedomājies, ka varēsi uzvilkt apakšbikses pa virsu legingiem un paziņot, ka esi Modes blogeris.

Vai ir īstais brīdis izvērtēt vai Tavam amatam un industrijai, kurā strādā, ir nākotne? Es teiktu, ka jā! Tas nenozīmē, ka jāsāk strebt karstu un jāiet mežā būvēt sava apmetne. Nē. Vienkārši aizdomāties, ka nākotne ir tuvāk kā mums liekas. Un tā var pārsteigt mūs nesagatavotus.

 

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?