Dažreiz ir steidzami vajadzīgs darba spēks pavisam elementāru darbu darīšanai internetā, kā piemēram manā gadījumā – informācijas savākšanai. No ļoti gara vārdu saraksta jāpārbauda tie, kuri ir aktīvi domēni. Loģiska likās izvēle to uzticēt mūs draugiem, kuriem dolāra vērtība šķiet zemāka.

Reģistrējos kā klients Upworks.com. Viss process ar kontaktu un maksājumi kartes datu ievadi neaizņēma ilgāk par 5 minūtēm.

Kad profils izveidots, varēju ķērties pie darba sludinājuma iesniegšanas. Tālāk pēc darba tipa (datu savākšana), atlasīju tā saucamos freelancerus un tos, kas atbilda manām prasībām, ar vienu klikšķi uzaicināju izskatīt sludinājumu.

Manas prasības bija – labi māk angļu valodu, ir pieredze un pozitīvs portfolio, kā arī labākā cena par vienu darba stundu, kas likās pasakaina – ap 3$.

Pēc pāris minūtēm kā ūdenskritums pār mani sāka gāzties ziņu vilnis. “Esmu gatavs sākt”, “Noalgo mani”, “Tu nenožēlosi, ja izvēlēsies mani”. OK. Tātad uzmācīgi, bet pārsteidzoši ātri un atsaucīgi.

Jau biju kaut kur lasījis, ka sadarbība ar šiem ļaudīm var izvērsties “jautra”, tāpēc ļoti skaidri definēju darba uzdevumus. Kad pēc neilgas sarakstes, biju drošs, ka otrā galā uzdevums ir skaidrs, spiedu pogu “noslēgt līgumu” un sāku nepacietīgi gaidīt pirmos rezultātus.

Pirmās 10 min un jaunie draugi jau atsūta adresi, kura ved uz Googles izklājlapu (sheets), lai varu pārbaudīt, vai pirmie ievāktie dati pareizi. Esmu sajūsmā. Ir skaidrs, ka ar šādu tempu un kvalitāti, mēs iekļausimies ļoti īsajos termiņos.

Un tad paiet stunda. Paiet divas. Jauni ieraksti vairs netop. Rakstu ziņas…klusums. Līdz nolemju noraut stopkrānu. Ok. Mums ir ziņas no izpildītājiem. “Kāpēc es pārtraucu līgumu?”, “Man pazuda elektrība”, “Es biju izgājis, esmu gatavs ķerties pie darba”, utt.

Darbonis, kas bija reģistrējis 3 darba stundas varēja uzrādīt 103 pārbaudītus vārdus. Tātad copy-paste darbība viņam uz vienu vārdu itkā aizņēma 2 minūtes. Cits bija pa stundu ticis galā ar 40 vārdu pārbaudi.

Tajā pat laikā divi mūsu pašu vietējie studenti divu trīs stundu laikā iesniedza virs 500 vārdu sarakstu katrs.

Te nu nonākam pie jaukā vārdiņa efektivitāte.

Tu vari strādāt 10 stundas uz 30% un vari strādāt 3 stundas uz 100%, vari domāt loģiski, atrast īsākos ceļus un darbu paveikt ātrāk, va iet visam cauri kā buldozers un nogurt no stumjamās kravas.

Atziņas?

Izvēlies darbam atbilstošus cilvēkus, skaidri definē tiem uzdevumus un regulāri vērtē darbu efektivitāti.

Tikai tā panāksi lieliskus rezultātus īsā laikā!

Atruna – tā ir tikai mana pieredze. Iespējams, Tev rezultāts, izmantojot Upworks.com vai citas platformas, kur iespējams algot speciālistus attālināti, būtu pavisam citāds. Attiecīgi es ne iesaku, ne arī nopeļu šo servisu sniegtos pakalpojumus.

Pavisam iespējams, kādā citā projektā apsvēršu vēlreiz vērsties kādā no šiem servisiem.

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?