Darbs rudzu pļavā, pilnīga brīvība un laiski rīti pie kafijas krūzes? Vismaz ne sākumā.

Drīzāk vairākas dienas nemazgāti mati, nekārtīga vide un stress par rēķiniem.

Kad beidzot esi pats sev priekšnieks un neatkarīgs, patiesībā apjēdz, cik ļoti esi atkarīgs no visa un visiem. Mainās domāšana.

Pirmkārt, Tev jādomā kā uzņēmuma vadītājam – izdevumi, ienākumi, klientu serviss, ieguldītais laiks un darbs, kas iet kurā kastē un kāpēc.

Saproti, ka ikviens klients ir Tavs priekšnieks, tāpēc labākie freelanceri, ir lieliski klientu apkalpotāji. Viņi saprot, ka labas attiecības un labi paveikts darbs rezultēsies ātrā un patīkamā peļņā.

Ja iepriekš varēji ņemt slimības lapas un mājās uz dīvāna svaipot internetu, tad, uzmini nu, kurš tagad darīs darbus Tavā vietā? Tieši tā – neviens. Par visu atbildīgs esi pats. Saspraud degunā tamponus un pie datora!

Tākā Tev vairs nav oficiāla darba laiks, daudzi uzskata, ka esi visu laiku pieejams. Ir jāmāk novilkt striktas līnijas, kad Tevi drīkst traucēt. Tev ir jābūt sava laika pavēlniekam.

Tev vairs nav laika stundām ilgi izvēlēties jaunu datorpeli. Koncentrējies uz rezultātiem. Strukturē savu dienu, lai tās beigās būtu soli vai pat soļus tuvāk mērķim.

Ja termiņi sāk spiest – Atā brīvais brīdis ar ģimeni un draugiem!

Tu nevari nogrūst vainu uz kolēģi, kas neatsūtīja materiālus vai neizdarīja ko citu darba virzībai uz priekšu. Uzvaras ir tik pat ļoti Tavas, cik zaudējumi un ar visām problēmām jātiek vien galā pašam.

Tomēr, kad ieej ritmā, un saproti, ka Tu pats esi par visu atbildīgs, tā ir spēcīga sajūta. Lai arī tas, ka mēs varam visu kontrolēt ir ilūzija, tā tomēr ir ļoti patīkama.

Lai arī taisīšu atsevišķu rakstu par aplikācijām, kas man palīdz darbā, vienu ļoti svarīgu, varu pieminēt uzreiz. Tā saucās tik pat vienkārši kā ir lietojama – Hours time tracking.

Man šīs galvenie plusi bija: viegli lietojama un ļoti intuitīva, plus lietojama gan kā iOs aplikācija, gan www versijā.

Šādu aplikāciju ir ne mazums. Ja šī neiet pie sirds pēc “time tracking” atslēgvārdiem atradīsi daudzas citas.

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

2 Replies to “Kā ir būt freelancerim jeb pašnodarbinātajam?”

Vēlies izteikties?