Vēl pirms pus gada smējos par tiem, kas lika saviem telefoniem ekrāna atbloķēšanas kodus, paroles un zīmējumus.

Kas jūs tur raķešu palaišanas kodus glabājat, vai?

Es telefonā intīmu informāciju neglabāju, esmu godīgs cilvēks un man nav nekas slēpjams. Tādi nieki kā paroles tikai kavē manu dārgo laiku.

Bet vai man tiešām nav ko zaudēt?
Būtisku pagriezienu manā domāšanā raisīja viens mazs jautājums:

“Vai Tu izmanto Paypal?”

Atbilde ir jā un jā – Paypal ir savienots ar manu bankas karti, un jā Tu vari iztukšot manu kontu pāris sekundes pēc esi ticis manā telefonā. Ja vien varētu iztukšot to, kas tāpat ir tukšs.

Tagad arī piekļuve internetbankām (Smart-ID) un citiem servisiem ir kļuvusi tik vienkāršota ar telefonu, ka tas ir kā zelta atslēga. Būtībā Tu zaudē vairāk, ja Tev nozog telefonu nekā maku.

Pat ja Tu neizmanto PayPal, Smart-ID vai citus resursus, kur kāds var tikt pie Tavas naudas, pat ja Tavā telefonā nav pornogrāfisku un kompromitējošu materiālu, pat ja neplāno atentātu pret valdību, uzliec vien to aizsargbarjeru. Tu nekad nezini kā ļaundari var izmantot Tevis paša mazo draugu pret Tevi pašu.

Jaunākajos telefonos pirkstu nospiedumu lasītājs strādā teicami un arī ērti. Negribu iedziļināties tehniskos sīkumos kas un kā ir jādara uz kura telefona un operētājsistēmas, tur būs vien jums jātiek galā pašiem.

 

Paldies Tev, ka izlasīji! Ja Tev patika un šis tas šķita noderīgs, padalies ar šo rakstu.

Ja vēl neesi paguvis, pieseko man:

   

Kā arī tepat apakšā ir iespēja atstāt e-pastu un es padošu ziņu, kad uzrakstīšu nākamo rakstu.

Vēlies izteikties?